В Берегівському міському терцентрі забезпечено добрі умови для його мешканців

13/11/2015 16:21

Відбувся моніторинговий візит без попередження у рамках національного превентивного механізму до стаціонарного відділення Берегівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

До складу моніторингової групи увійшли представник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та громадський монітор НПМ, журналіст Лариса Романюк.

Насамперед, монітори зазначили, що будинок орендується, через що наразі немає можливості проводити капітальний ремонт чи переоблаштування закладу згідно з його потребами. Як зазначило керівництво установи, це питання перебуває у процесі вирішення. 

Однак, незважаючи на те, що приміщення є адаптованим, створені хороші побутові умови для мешкання літніх людей, які, здебільшого, і є підопічними закладу. Вони забезпечені санітарно-гігієнічними засобами, належним харчуванням і доглядом. У кімнатах є телевізори та радіоприймачі. Умови перебування в установі її мешканці характеризують як добрі.

Із виявлених у ході візиту недоліків монітори відзначили недостатнє фінансування закладу з місцевого бюджету, що не дозволяє повною мірою забезпечити наявність лікарських засобів, необхідних для надання невідкладної медичної допомоги. У таких випадках підопічним закладу викликають «швидку». Також у закладі майже повністю відсутня вентиляція повітря, через що на всій території приміщення стоїть різкий, задушливий запах.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.