У Темнівській виправній колонії продовжують грубо порушувати права людини

18/04/2016 16:45

12 квітня 2016 року моніторинговою групою у складі працівників Секретаріату Уповноваженого з прав людини та представників громадськості здійснено візит до Темнівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№100), під час якого були виявлені ті ж самі порушення прав засуджених, що і в ході попереднього візиту у травні 2014 року.

В установі всупереч вимогам кримінально-виконавчого законодавства  існує негативна практика делегування адміністрацією колонії окремих своїх функцій з нагляду за поведінкою засуджених іншим ув’язненим з числа так званого «активу». При цьому, за словами в’язнів, такі засуджені нерідко застосовують фізичне насильство, що здійснюється з мовчазної згоди адміністрації установи.

Як і під час попереднього візиту, від осіб, які тримаються в установі, надходили скарги щодо «специфічних» форм та методів виправлення і ресоціалізації засуджених, які супроводжуються насильством та жорстоким поводженням з боку працівників колонії. Водночас  ув’язнені повідомляли про незаконне втручання адміністрації у приватне спілкування під час здійснення телефонних розмов, порушення порядку відправки кореспонденції, відсутність можливості оскаржувати дії адміністрації.

В ході візиту були виявлені факти зловживання адміністрацією установи правом застосування до засуджених дисциплінарних стягнень, а також недотримання порядку звільнення ув’язнених із штрафних приміщень, у яких тримаються порушники режиму відбування покарання, а саме: необхідності проведення при цьому медичного огляду цих осіб.

З метою надання правової оцінки та усунення виявлених порушень звіт за результатами моніторингу буде направлено до відповідних органів державної влади.