У Шацькому районному суді умови утримання засуджених могли б бути зразковими

06/01/2017 12:05

23 грудня 2016 року відбувся моніторинговий візит регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Волинській області спільно з представниками громадськості до Шацького районного суду Волинської області.

Відповідно до наданої документації приміщення суду прийнято в експлуатацію в травні 2015 року. Це нове двоповерхове приміщення, в якому є всі умови для ефективної роботи персоналу.

В приміщенні суду розташовано дві просторих зали судових засідань, в одній із яких на першому поверсі встановлено стаціонарне металеве загородження для підсудних (засуджених). Також в суді є кімната для учасників процесу, що дає можливість забезпечити підсудному конфіденційне спілкування з адвокатом, ознайомлення з матеріалами справи.

А для утримання підсудних (засуджених) в період між судовими засіданнями є три камери тримання, які обладнані дерев’яними лавками для сидіння та належним освітленням. Розмір камер відповідає встановленим нормам для утримання однієї людини, а їх кількість дає можливість забезпечити роздільне утримання чоловіків і жінок. Двері камер заґратовані, що забезпечує вільний приплив повітря із коридору. Поруч із камерами тримання знаходиться охайний санвузол (туалет та умивальник), який призначений для потреб підсудних (засуджених).

Для людей з обмеженими можливостями облаштовано пандус, а також кнопку виклику персоналу.

Моніторингова група відзначила, що у Шацькому районному суді забезпечено належні санітарно-гігієнічні умови. Для кварцування приміщень є апарат ультрафіолетового опромінення «Промінь», проте як він використовується, працівники суду пояснити не змогли. Також не було графіків кварцування приміщень та наказу про закріплення відповідального за цю ділянку роботи. Крім цього, за своїми характеристиками наявний апарат не розрахований для кварцування великих приміщень, якими є зали судових засідань.

В суді забезпечується право на медичну допомогу. Укомплектована відповідними медикаментами та препаратами аптечка знаходиться в судового розпорядника. Проте на час візиту терміни придатності деяких медикаментів спливли.

За результатами візиту докладний звіт разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде надіслано керівництву Державної судової адміністрації України.