У рамках «тижня права» міліціонери навчалися захищати права людини

25/12/2014 15:03

Одним із заходів, які відбувалися у рамках «тижня права», присвяченого Міжнародному дню прав людини, стало заняття в системі службової підготовки зі співробітниками Управління УМВС України в Чернігівській області.

Виступаючи перед працівниками міліції, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, голова Громадської ради при УМВС, член Асоціації УМДПЛ Алла Лепеха підкреслила, що проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини та набуття ними універсального характеру.

Як зазначила регіональний координатор, черговий рік святкування Міжнародного дня прав людини Україна зустрічає в складних умовах фактичної війни на Сході країни, глибокої фінансово-економічної кризи, що загострює існуючі проблеми забезпечення прав і свобод людини, спричиняє їх масові порушення.

«Існує багато проблем в питаннях забезпечення прав і свобод людини в нашій державі. Велика кількість громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами, перебувають за межею бідності, не мають роботи, хоча кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людині та її сім’ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті і релігії, справедливий і неупереджений суд.

Хоча досягти перемоги у боротьбі за права і свободи людини можна завжди, не зважаючи на будь-які негаразди: чи йдеться про переселенців, чи про військових, які знаходяться в зоні АТО, чи про малозабезпечену сім’ю, яка не знає, як вижити в такий непростий час. Треба лише займати активну громадянську позицію, бути небайдужим до долі іншої людини і своєї країни і боротися до кінця», – наголосила Алла Лепеха.