У невеликих психіатричних лікарнях кращий догляд за пацієнтами

17/02/2016 11:46

Такого висновку дійшли працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та представники громадськості після відвідання Олександрійської психіатричної лікарні в Кіровоградській області.

Лікарня розрахована на 40 стаціонарних ліжок, обслуговує мешканців м. Олександрії та чотирьох районів Кіровоградської області, складається з 2-х загальнопсихіатричних відділень – чоловічого та жіночого.

«Приємно відзначити, що в цій лікарні працює згуртований колектив, забезпечується належний догляд за хворими. Це свідчить про те, що y невеликих закладах простіше навести лад», – зауважив під час візиту працівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Володимир Шурдук.

В Олександрійській психіатричній лікарні немає перенаселених палат, пацієнти охайні, доглянуті, мають мінімальний особистий простір, доступ до свіжого повітря, прогулянок, питної води. Скарг на харчування не надійшло. Поточні ремонти здійснюються власними силами.

Установа повністю укомплектована медичним персоналом, навіть є практичний психолог. Незважаючи на системні проблеми з фінансуванням, у закладі здійснюється лікування сучасними препаратами.

Водночас монітори звернули увагу на наявність таких проблем: відсутність санітарного транспорту, пандусів, обмежений перелік заходів соціальної та психологічної реабілітації пацієнтів.

За результатами візиту буде підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини та надіслано керівництву Міністерства охорони здоров’я та Кіровоградської облдержадміністрації.