Триває моніторинг виховних закладів для дітей

21/05/2014 10:50

У рамках запланованого моніторингу дотримання прав неповнолітніх, які відбувають покарання, черговий моніторинговий візит було здійснено до Кременчуцької виховної колонії, що у Полтавській області. Виховний заклад відвідали Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, працівник Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Сергій Адаменко, а також співробітники Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та представники громадських організацій «Харківський інститут соціальних досліджень» та «Асоціація незалежних моніторів місць несвободи».

Під час моніторингу відвідувачі мали можливість ознайомитися з умовами проживання дітей, їх навчання і виховання, надання медичних, психологічних, соціальних, правових послуг у закладі. Також монітори мали змогу особисто поспілкуватися з неповнолітніми та виявити факти щодо неналежного утримання дітей, що, в свою чергу, призводить до порушення їхніх прав та інтересів.

Серед основних проблем, виявлених під час візиту, – необхідність суттєвого ремонту дільниці соціальної адаптації та дисциплінарного ізолятору, відсутність душової у карантинному відділенні, неналежне ведення медичної документації, нерегулярність тілесного огляду дітей, проблеми із наданням можливості дітям пити, а також відсутність гарячої води у житлових приміщеннях.

За результатами візиту буде підготовлено звіт та розроблено необхідні рекомендації, які буде направлено Державній пенітенціарній службі України.

Як відомо, упродовж травня цього року моніторингом планується охопити всі виховні установи для дітей, які перебувають у конфлікті з законом.