Тренінг для адвокатів Закарпаття з питань доступу до медичної допомоги

18/04/2016 15:36

16 квітня 2016 року у м. Мукачево відбувся тренінг для адвокатів з питань реалізації права доступу до медичної допомоги для затриманих осіб та осіб, які відбувають покарання, організований регіональною Радою адвокатів за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Української фундації правової допомоги.

Під час тренінгу його учасники були ознайомлені з роботою Національного превентивного механізму проти катувань, національними несудовими інструментами захисту права на медичну допомогу, роботою адвокатів у питаннях, що стосуються доступу до права на отримання медичної допомоги ув’язненими.

«Моніторинг є ефективним інструментом превенції, який надає можливість протидіяти таким жахливим явищам, які досі існують в місцях несвободи, як катування та жорстке поводження. Наразі в Україні НПМ діє у форматі «Омбудсман-плюс». Його суть полягає в тому, що у моніторинговому візиті обов’язково беруть участь незалежні монітори з числа представників громадськості та кола правозахисників. Тому одним із моїх головних завдань як регіонального координатора є побудова партнерських взаємовідносин з регіональними неурядовими правозахисними організаціями, громадськими активістами для зростання потенціалу Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», – зазначив під час свого виступу Регіональний координатор взаємодії із громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олег Григор’єв.

«Важливо зміцнювати співпрацю та зв’язки між адвокатами, правозахисниками та представниками Офісу Омбудсмана з метою консолідації зусиль щодо посилення правового захисту осіб та розширення фундаментальної ролі адвокатів в забезпеченні захисту прав і свобод людини та здійснення справедливого правосуддя», – підсумував результати зустрічі голова Ради адвокатів в Закарпатській області Олексій Фазекош.