Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська поінформувала щодо попередніх результатів перевірки стосовно подій 10 та 11 січня 2014 року

13/02/2014 09:34

Як уже повідомлялось (оперативна інформація щодо подій 10 та 11 січня 2014 року), внаслідок вищевказаних подій більше десяти осіб з різним ступенем тілесних ушкоджень були доставлені транспортом екстреної медичної допомоги до кількох закладів охорони здоров’я.

За результатами подальшої перевірки працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини встановлено, що станом на 16:00 11 січня з числа осіб, які отримали тілесні ушкодження, 4 особи перебувають у лікувальних закладах:

  • 2 особи у Київській обласній клінічній лікарні;
  • 1 особа (працівник міліції) у Центральному госпіталі МВС України;
  • 1 особа у приватній медичній клініці.

За інформацією адміністрації Київської міської клінічної лікарні №17 та Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, особам, які були доставлені чи звернулись до лікарні самостійно, було надано медичну допомогу та виписано додому. 

«Під час проведення працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини особистих бесід із постраждалими, жодних претензій щодо надання медичної допомоги не заявлено. Також особа, щодо якої була інформація про відмову у госпіталізації, наразі перебуває на стаціонарному лікуванні», – зазначила Валерія Лутковська. 

За результатами відвідування працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві встановлено, що під час вищевказаних подій жодної особи затримано не було. Крім того, з’ясовано, що до Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події внесено інформацію щодо 26 осіб, а саме: 

  • за повідомленнями лікарів щодо тілесних ушкоджень 18 особам, в тому числі, 2 народним депутатам Верховної Ради України, 3 представникам ЗМІ та 1 працівнику міліції;
  • за фактом опору працівникам міліції та нанесення їм тілесних ушкоджень щодо 7 працівників міліції;
  • за фактом втручання в діяльність судді.

Подальший хід розслідування за фактами вищевказаних подій перебуватиме на особистому контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської.