Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина взяла участь у регіональному тренінгу «Діти, розлучені з сім’єю. Право на захист та притулок»

01/04/2014 15:17

Тренінг відбувсяу м. Ужгороді та ставдругим із низки заходів, які організовуються Представництвом ХАЙЕС в Україні за підтримки посольства Королівства Нідерланди, УВКБ ООН та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в різних регіонах України, переважно там, де знаходяться діти-шукачі притулку без супроводу дорослих.

Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина ознайомила присутніх із позицією Європейської мережі Омбудсманів з питань захисту прав дитини щодо забезпечення прав дітей у контексті міжнародної міграції.

Також Представник Уповноваженого привернула увагу учасників тренінгу до проблемних питань дотримання прав дітей-біженців та шукачів притулку в Україні: доступу до освітніх, медичних, соціальних послуг, здійснення контролю за умовами проживання неповнолітніх, їх супроводження тощо.

Присутні мали можливість переглянути скорочену версію документального фільму «Діти у русі», в якому розповідається про долю неповнолітніх мігрантів без супроводу дорослих. Фільм створений журналістами Давідом Лаллермандом і Каролін Гарзон та презентований на щорічній конференції Європейської мережі Омбудсманів з питань дітей, що відбулася 25-27 вересня 2013 року.

У тренінгу взяли участь представники місцевих служб, діяльність яких дотична до захисту прав дітей, розлучених із сім’єю. Зокрема, це представники Головного управління Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби, служби у справах дітей Закарпатської області, міст Мукачева та Ужгорода, обласного притулку, де розміщувались діти, розлучені з сім’єю, управління освіти та охорони здоров’я.