Поводження з бійцями АТО на Чугуївській гауптвахті межує з тортурами

07/10/2015 09:57

Це засвідчила моніторингова група національного превентивного механізму, яка відвідала гауптвахту та кімнату для тимчасово затриманих військовослужбовців відділення Військової служби правопорядку в місті Чугуїв Харківської області.

Монітори констатували, що через відсутність фінансування камери, в яких утримуються засуджені до адміністративного арешту на термін до 6 місяців, не обладнані належним чином. Так, засуджені не мають постійного доступу до питної води, туалету, зовнішнє повітря надходить через отвір у стіні, освітлення недостатнє. Бракує медичних препаратів і засобів для надання домедичної та першої медичної допомоги.

Під час спілкування з бійцями військових частин Чугуївського гарнізону, які були затримані Військовою службою правопорядку за розпивання алкогольних напоїв, вдалося з’ясувати, що у цій установі до затриманих осіб застосовуються заходи впливу, які виходять за рамки людяності. Так, зокрема, понад добу в кімнаті площею 21 м2, яка розрахована на тримання не більше ніж 5-6 осіб, тримається від 20 до 40 і більше осіб (у день візиту у кімнаті для тимчасово затриманих військовослужбовців перебували 22 особи). За свідченнями затриманих, мали місце випадки, коли охоронці вночі виливали на підлогу воду, щоб затримані не могли лягти на неї для відпочинку, а вранці примушували прибирати кімнату насухо. При цьому з облаштування у зазначеній кімнаті є лише лави, що в принципі не дозволяє затриманим особам нормально відпочити у нічний час.

Незважаючи на те, що командування гауптвахти заперечує такі факти, докладний звіт та рекомендації щодо припинення подібного свавілля будуть направлені до керівництва Міністерства оборони України та Генеральної прокуратури України.