Підтверджено факт побиття засудженого у Бердянській виправній колонії

10/03/2015 13:14

У зв’язку з інформацією, яку було отримано від Харківської правозахисної групи, щодо побиття засуджених працівниками Бердянської виправної колонії №77 Управління Державної пенітенціарної служби у Запорізькій області, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого у Запорізькій області Володимир Павленко за дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив моніторинговий візит до Вільнянського слідчого ізолятора, де наразі утримується один із потерпілих Микола М.

За словами Миколи М., 27 лютого 2015 року він та ще 12 засуджених були етаповані із Запорізького СІЗО до Бердянської виправної колонії. Після прибуття працівниками колонії до них безпідставно були застосовані заходи фізичного впливу. Зокрема, йому завдано численні гематоми на обличчі, руках, ногах, інших частинах тіла. Після цього засуджений втрачав свідомість, спостерігалась нудота, проте будь-яка медична допомога йому в Бердянську не надавалась.

Регіональним координатором були зафіксовані численні гематоми, садна, забиття на обличчі, руках, ногах, тілі Миколи М. На вимогу Володимира  Павленка засудженому була надана невідкладна медична допомога, а медичний персонал СІЗО забезпечуватиме контроль за станом здоров’я ув’язненого.

Зібрані матеріали за фактом побиття засуджених у Бердянській виправній колонії №77 будуть спрямовані до Генеральної прокуратури України для відповідного реагування та забезпечення контролю за прийняттям обґрунтованого рішення згідно з чинним законодавством.