Монітори вдруге відвідали Київський психоневрологічний інтернат

14/05/2014 10:45

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадської організації «Асоціація Українських моніторів з дотримання прав людини» і Благодійного товариства допомоги інвалідам та особам із інтелектуальною недостатністю «Джерела» повторно відвідали Київський психоневрологічний інтернат з метою перевірки дотримання прав людини в діяльності установи.

Ознайомившись із умовами перебування підопічних у психоневрологічному інтернаті, учасники моніторингового візиту відзначили, що більшість недоліків, які були виявлені під час попереднього відвідування у 2013 році, виправлені.

Зокрема, налагоджено співпрацю інтернату з Київською міською клінічною психоневрологічною лікарнею №1, у тому числі  зі швидкою психіатричною допомогою м. Києва. У відділенні інтенсивного медичного догляду зі спостережним режимом утримання обладнані їдальня та прогулянковий дворик. Облаштовано кімнату для прийому гостей, яка обладнана телевізором, холодильником для зберігання продуктів харчування та  стінкою з роботами підопічних.

У відділеннях  інтернату встановлені ємності з питною водою, а кімнати для зберігання одягу облаштовані новими стелажами.

Умови проживання осіб з психічними розладами в цілому справляють позитивне враження. Інтернат був створений у 2011 році на базі пансіонату для ветеранів війни «Кращий дім» і завдяки зусиллям адміністрації інтернату та бажанню працівників простежується прагнення створити комфортні умови проживання підопічних та наблизити їх до сучасних міжнародних стандартів. Після останнього візиту моніторів обладнані парник, де деякі підопічні проходять соціально-побутову та трудову реабілітацію, майстерня для проведення трудотерапії, а також облаштований спортивний майданчик.

Монітори зустрілися з керівництвом інтернату та окреслили  питання, які залишилися невирішеними. Зокрема, в установі недостатня кількість персоналу для надання повноцінних реабілітаційних послуг підопічним, саме тому обмежена кількість реабілітаційних послуг, передбачених індивідуальною програмою реабілітації, а наявні індивідуальні програми реабілітації не забезпечені планами їх виконання.

За результатами моніторингу Секретаріатом Уповноваженого з прав людини будуть направлені відповідні акти реагування до Міністерства соціальної політики України.