Моніторингова група здійснила черговий візит до Київського слідчого ізолятора

25/02/2014 17:03

На фоні певних позитивних змін продовжують мати місце проблеми, які призводять до порушення законних прав узятих під варту осіб і засуджених. Про це йдеться у попередньому звіті за результатами моніторингового візиту до Київського слідчого ізолятору представників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини, проведеного спільно з представниками громадськості.   

Громадські монітори Філатов Р.М. та Мороз К.М. відзначили проведену в установі реконструкцію кімнат короткострокових побачень, двох карцерів, приміщення господарчої обслуги, створення належних умов для жінок. Поза увагою не залишилися ремонтні роботи, розпочаті адміністрацією в усіх транзитних камерах та карцерах, відділенні для неповнолітніх та інших окремих об’єктах Київського слідчого ізолятора.

 Разом з тим, у коридорах режимних корпусів брудно, переважна більшість камер потребує модернізації, стіни затікають та покриті пліснявою, через захламленість речами та продуктами харчування немає вільного місця, наявні антисанітарія та стійкий неприємний запах. Вікна та санвузли знаходилися в неналежому технічному стані, вентиляція та природнє освітлення недостатні або відсутні.

 Одна з камер, що використовується як приміщення карантину, на момент моніторингового візиту перебувала у вкрай занедбаному стані, умови для перебування в ній належним чином не створені. Зазначена камера переповнена, окремі ув’язнені не були забезпечені індивідуальними спальними місцями, відчувається сморід, бруд та задуха. Крім цього, антисанітарія і безлад у камерах, де тримаються хворі на заразну форму туберкульозу, підвищують небезпеку зараження оточуючих.

За результатами моніторингу проведено зустріч з керівництвом Київського слідчого ізолятора, під час якої були висловлені зауваження стосовно наявних недоліків та надано практичні рекомендації щодо їх усунення. Відповідний звіт буде спрямований до Міністерства юстиції України, а також поінформовано Генеральну прокуратуру України.