Карцери шириною трохи більше 1,5 метра виявили монітори в Житомирському ІТТ

09/03/2017 14:26

Порушення прав утримуваних осіб в ізоляторі тимчасового тримання № 1 (м. Житомир) встановила моніторингова група національного превентивного механізму (НПМ) у складі представника Секретаріату Уповноваженого з прав людини та громадськості.

Ширина карцерів установи становить лише 1,66 метри, що значно менше мінімальних розмірів, встановлених міжнародними стандартами для поліцейських камер. Моніторингова група також встановила недотримання норми площі з розрахунку на одну особу. Проте, попри очевидні порушення, використання карцерних приміщень не припинено, їх двері не опечатано, тобто там можуть утримуватися люди.

Вікна камер ізолятора обладнані спеціальними пристроями для власноручного відкривання кватирок затриманими та взятими під варту особами. Але персонал ІТТ на зимовий час заблокував їх відкриття ззовні. Своє рішення адміністрація установи пояснює тим, що так у камерах краще утримується тепло.

У тому, що це не так, переконалися представники Офісу Омбудсмана і громадські монітори. На час відвідування ізолятора в камері № 2 температура повітря складала лише + 16°С при санітарній нормі не нижче + 18°С.

В окремих камерних приміщеннях було недостатнє природне та електричне освітлення.

Також у Житомирському ІТТ утримувані особи не забезпечуються засобами гігієни, зокрема милом.

Наприкінці візиту про основні виявлені порушення та недоліки було поінформовано виконуючого обов’язки начальника ізолятора.

Повний перелік недоліків, виявлених під час моніторингового візиту, разом із відповідними рекомендаціями щодо їх усунення буде надано керівництву Національної поліції та прокуратури для відповідного реагування.