Діти в зоні АТО потребують додаткової психологічної допомоги

19/12/2014 15:41

Вони добираються до школи, минаючи блок-пости, навчаються під звуки пострілів, кожного дня бачать озброєних людей… В їхнє життя увійшла війна і все змінила: раніше вони жили в інтернаті протягом тижня, навчалися, отримували лікувальні процедури. Зараз вони перебувають у школі тільки до 19:00, а потім їхні батьки везуть їх додому, адже в умовах фактичних військових дій побоюються за життя своїх дітей.

З такою ситуацією зіткнулися представники моніторингової групи у складі заступника керівника Департаменту з питань національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Олени Темченко, регіональних координаторів зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого в Луганській області Валерія Архіпова та в Харківській області Юрія Чумака, які відвідали Новоайдарівську обласну загальноосвітню школу-інтернат.

На сьогодні в закладі навчаються 275 дітей, з них 30 – з сімей тимчасових переселенців, 13 – сиріт, 7 – дітей з інвалідністю та 76 – з малозабезпечених та багатодітних родин.

Вони потребують санаторного лікування через хвороби органів дихання та серцеві захворювання. У школі забезпечені необхідні умови для навчально-виховного процесу. Особливо слід відмітити, що в нинішній складний період діти проходять повний комплекс лікувально-реабілітаційних заходів, що включають, зокрема, масаж, ЛФК, дихальні інгаляції в соляній кімнаті, фізіотерапевтичні процедури тощо.

Моніторингова група зазначила, що матеріальне забезпечення освітнього закладу є задовільним, додаткову підтримку надають українські військовослужбовці. Вдячні учні дарують свої малюнки та саморобки військовим АТО та підтримують поранених.

До Дня святого Миколая моніторингова група передала вихованцям інтернату теплі речі та цитрусові як гуманітарну допомогу від Вінницької громадської організації «Бойові бджоли» та IT-волонтерів з Києва.

Підсумовуючи, монітори констатували, що для вихованців закладу організовано належний навчально-виховний та лікувальний процеси. Однак, за таких умов, що інтернат знаходиться в зоні проведення АТО, діти потребують додаткової соціально-психологічної підтримки та допомоги.