Повторний моніторинговий візит до Миколаївського слідчого ізолятора частково засвідчив позитивні зміни в дотриманні прав ув’язнених

09/08/2016 14:04

2 серпня 2016 року регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Миколаївській області Євгеній Прусов разом із громадськими моніторами національного превентивного механізму здійснили моніторинговій візит до Миколаївського слідчого ізолятора.

Візит відбувся з метою перевірки забезпечення адміністрацією установи належних умов утримання ув’язнених.

В цілому моніторингова група відзначила, що після останнього моніторингового візиту, який відбувся у 2013 році, умови тримання осіб у вказаній установі значно поліпшилися. Керівництвом ізолятора були враховані надані Офісом Уповноваженого рекомендації, що знайшло своє підтвердження у капітально відремонтованому корпусі збірного відділення та проведенні поточних ремонтів інших приміщень. Монітори відзначили належний стан кімнат для проведення побачень, які обладнано всім необхідним, а також медичної частини та приміщень господарського призначення. Розміщення ув’язнених по камерах здійснюється з дотриманням норми житлової площі.

Водночас в організації діяльності установи мають місце і недоліки, які призводять до порушення прав в’язнів. Так, у доступних для ув’язнених місцях відсутня інформація щодо порядку звернення для захисту своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, органів прокуратури та керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Камери ізолятора не обладнані нічним освітленням, а наявне штучне освітлення експлуатується з порушенням правил безпеки. В зазначених приміщеннях не встановлені бачки з питною водою, внаслідок чого ув’язнені користуються водою з мережі централізованого водопостачання. У слідчому ізоляторі відсутня примусова вентиляція. В лазні не встановлено перегородок, чим порушується право утримуваних в установі осіб на приватність.

Усупереч вимогам законодавства в медичній частині відсутнє стаціонарне відділення, що ускладнює надання ув’язненим медичної допомоги.

Потребує поліпшення санітарно-гігієнічний стан камерних приміщень.

За результатами моніторингового візиту відповідний звіт для вжиття заходів реагування та усунення виявлених недоліків буде направлено до Міністерства юстиції України.