Ліжкові хворі Миколаївського геріатричного пансіонату тривалий час не бувають на свіжому повітрі

09/06/2017 13:13

Це засвідчили представники моніторингової групи, які у складі працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та громадських моніторів  відвідали без попередження Миколаївський геріатричний пансіонат.

Моніторів приємно вразила територія установи – безліч квітучих троянд та кущів, молоденький сад у квітучих маках, поле з городиною, доглянута паркова зона для прогулянок з достатньою кількістю лавок. Підопічні закладу доглядають за рослинами тільки за власним бажанням та у міру своїх сил.

У закладі немає неприємного запаху, притаманного геріатричним закладам. Усі коридори облаштовані функціональними поручнями, є пандуси на всіх входах/виходах з будівлі. Гаряча вода є протягом всього дня. Люди не обмежені у користуванні душовою та ванною кімнатою. Для миття у закладі є пристосовані сидіння та поручні.

Порушення та недоліки, виявлені моніторами, досить типові для закладів Мінсоцполітики і зумовлені недостатнім професійним зростанням та підвищенням кваліфікації персоналу, а також слідуванням сталим практикам надання допомоги в геріатрії.

Так, ліжкові хворі та особи з інвалідністю, які переміщаються на візках, розміщені на другому поверсі. Тут функціонує один старенький ліфт, який не викликається з першого поверху. Цей ліфт вузький, і в нього не входить навіть візок, виготовлений за індивідуальним замовленням одного з підопічних. Через це ліжкові хворі без сторонньої допомоги не можуть вийти на вулицю, тому тривалий час не бувають на свіжому повітрі. Водночас, у більшості ліжкових хворих – функціональні ліжка. Матраци нові, є протипролежневі. Є також туалетні стільці для ліжкохворих та тих, хто погано ходить. Мешканці з ампутаціями забезпечені протезуванням.

Люди, що хворіють, отримують адекватну і повну медичну допомогу. Всі рекомендації лікарів, включаючи діагностичні, – виконуються. Належну допомогу отримують також ВІЛ-позитивні підопічні закладу (їх троє) та онкохвора людина. Ці підопічні отримують спеціальне лікування, а за їхнім станом ретельно стежить лікар закладу. Моніторингова група особливо відмітила «родзинку» пансіонату – це стоматолог, який працює безпосередньо в закладі.

Мешканці розповідали, що у супроводі культпрацівника відвідують музеї, театр, концерти. Є спеціальна кімната, де проходять богослужіння.

«Хотілося б наостанок закликати всіх небайдужих інколи відвідувати геріатричні заклади, привітати ветеранів зі святом перемоги, допомогти жіночкам-санітаркам вивезти лежачих хворих на прогулянку, подарувати підопічним можливість в’язати чи малювати, або опублікувати їхні вірші на сторінці в соцмережі», – поділилась враженнями після візиту монітор Олександра Скалько.

Докладний звіт за результатами візиту з наданням рекомендацій щодо виправлення виявлених недоліків буде надіслано керівництву Миколаївської обласної державної адміністрації.