Після звернення регіонального координатора Уповноваженого прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо міліціонера, якого затриманий звинуватив у побитті

09/04/2015 13:06

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся затриманий міліцією мешканець Черкаської області громадянин П. зі скаргою на протиправні дії місцевих правоохоронців.

Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Черкаській області Володимир Батчаєв зустрівся з потерпілим в Черкаському слідчому ізоляторі, де останній перебуває у зв’язку з висуненням йому звинувачення у скоєнні крадіжки. Під час зустрічі громадянин П. поінформував, що одразу після затримання його побив один із співробітників міліції, вимагаючи зізнання у вчиненні злочину, а у подальшому з метою створення умов для перебування громадянина П. під вартою цей же міліціонер примусив його підписати протокол про адміністративне правопорушення, яке насправді він не вчиняв. Громадянин П. також зазначив, що він двічі письмово повідомляв органи прокуратури про порушення його прав працівником міліції, проте його повідомлення були визнані прокуратурою такими, що не містять достатньої інформації, яка би вказувала на вчинення кримінального правопорушення стосовно нього. За допомогою регіонального координатора громадянин П. склав додаткове письмове пояснення, в якому детально виклав всі обставини застосування працівником міліції насильства та підроблення адміністративних матеріалів.

У подальшому регіональний координатор звернувся до прокуратури Черкаської області з офіційним листом, в якому ініціював проведення додаткової перевірки за викладеними у поясненні громадянина П. фактами незаконних дій правоохоронців. У відповідь прокуратура повідомила, що за зверненням регіонального координатора слідчим відділом розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення влади працівником міліції, що супроводжувалося застосуванням до громадянина П. недозволених методів слідства з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.2 ст.365 КК України.