Відбувся моніторинговий візит до Головного Управління Національної поліції в Одеській області

09/02/2016 16:30

Представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками Асоціації УМДПЛ здійснили моніторинговий візит до Головного Управління Національної поліції в Одеській області та його територіальних підрозділів, зокрема до Приморського районного відділу Національної поліції.

Мета візиту – виявити порушення щодо організації й забезпечення права на доступ до публічної інформації в цій установі.

Монітори зазначили, що доступ громадян до приймальні організовано належним чином, з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Так, вхід обладнано зручним пандусом, поряд чергує постовий, котрий у разі потреби може допомогти. Є таблички з написами, виконаними шрифтом Брайля, що зручно для осіб з порушеннями зору. Проте було виявлено, що у вестибюлі відсутня інформація, яка стосується забезпечення права на доступ до публічної інформації, немає також відповідного стенду. Інформація, передбачена статтею 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», переважно також відсутня.

В Управлінні організовано систему електронного документообігу, яка працює вже майже два роки. Всі запити і звернення громадян переводяться в електронний вигляд та вносяться до єдиної бази, що дозволяє контролювати їх виконання не тільки Управлінням, а і його структурними та територіальними підрозділами. Завдяки цьому моніторингом не було виявлено порушення строків виконання запитів, які надійшли на адресу Головного Управління Національної поліції в Одеській області.

Щоправда, візит до Приморського районного відділу Головного управління Національної поліції в Одеській області виявив проблеми в процесі реєстрації, виконання та розгляду запитів та звернень громадян, які надійшли на адресу районного відділу.

Детальні результати візиту буде опубліковано у відповідному звіті.