Напередодні різдвяних свят радіослухачі Чернігівської області спілкувались у прямому ефірі з регіональним координатором Уповноваженого

09/01/2018 15:27

2 січня 2018 року регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернігівській області Алла Лепеха взяла участь у 30-хвилинному прямому ефірі на обласному радіо у програмі «Фактор часу».

Вона розповіла про те, для чого створювалася інституція Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в нашій країні, які повноваження має Омбудсман і чим займається його регіональний представник в області. Мова йшла також про виявлені впродовж минулого року порушення у сфері захисту прав і свобод громадян.

Відповідаючи на запитання, на що скаржилися чернігівці в минулому році найчастіше, Алла Лепеха зазначила: «Мешканців міста й області турбують питання нарахування комунальних платежів, складність поновлення втрачених документів. Були скарги на невиконання рішень судів, порушення процесуальних прав громадян під час судових розглядів тощо. Але найбільше звернень було від ув’язнених та засуджених: на погані умови тримання, неналежне медичне забезпечення в Чернігівському слідчому ізоляторі,  температурні умови – холодно в осінній, зимовий періоди, відсутність гарячої води, погане харчування, неналежне ставлення співробітників до засуджених, конфліктні ситуації між засудженими та персоналом».

Крім того, регіональний координатор розповіла про реалізацію функцій національного превентивного механізму проти катувань в Україні,  що діє за моделлю «Омбудсман плюс», а також про результати моніторингових відвідувань місць несвободи в Чернігівській області.

Запис прямого ефіру буде розміщено на сайті обласного радіо 15 січня поточного року.