83 невиліковно хворих Львів’ян можуть одночасно отримувати паліативну допомогу

29/12/2014 15:20

У Львові здійснено заключний третій моніторинговий візит НПМ до закладів паліативної допомоги.

Моніторингова група за участю працівника регіонального представництва Уповноваженого з прав людини у Львівській області  Наталії Малих, громадського монітора АНМ  Марини Гоменюк  та громадської активістки  Олесі Ковалишин провела моніторинговий візит без попередження до Відділення паліативної допомоги 4-ї міської клінічної лікарні.

Попередні візити здійснювались до Львівської міської лікарні «Хоспіс» та відділення паліативної допомоги Благодійної установи «Шпиталю імені Андрія Шептицького» за участю представників Секретаріату Уповноваженого та громадських моніторів.

У ході візитів було встановлено, що у Львові існує потреба у збільшенні кількості ліжко-місць для поміщення невиліковно хворих до закладів надання паліативної допомоги в умовах цілодобового стаціонару.

Під час моніторингового візиту з’ясовано нагальні проблеми паліативного відділення комунальної 4-ї міської клінічної лікарні, зокрема  важкодоступність та непристосованість приміщень до потреб малорухомих пацієнтів, перевантаженість палат.

У 2014 р. проведено проектування та розроблено кошторис по встановленню ліфта, однак, за браком коштів, проект досі не реалізований, важкохворих пацієнтів працівники та родичі доставляють на 3-й поверх на ношах та гамаках. З цієї ж причини прогулянка пацієнтів на свіжому повітрі стає неможливою.

Моніторингова група як позитив відзначила належні матеріально-побутові умови перебування пацієнтів, наявність необхідних медичних препаратів та засобів реабілітації в достатній кількості, однак, було б доречним встановлення у палатах телевізорів або радіоприймачів.

У ході огляду санітарних вузлів завідувач відділення поділилась планами на наступний рік щодо проведення реконструкції та ремонтних робіт з метою їх пристосування до потреб пацієнтів, які не можуть самостійно пересуватися.

Для забезпечення належного перебування у відділенні частково використовується допомога благодійних фондів та спонсорські кошти. Також є необхідність у залученні соціального працівника, який передбачений штатним розписом, та волонтерів для роботи у відділенні.

Під час обговорення умов праці  медичні працівників вказали, що проводять лікарський огляд підопічних не рідше 1 разу на день і добре знайомі з міжнародним досвідом паліативної і хоспісної допомоги, тому, на їхню думку, оплата праці є  низькою.

Аналогічні візити по Україні проводяться з метою вивчення стану надання паліативної і хоспісної допомоги.

 За результатами моніторингових візитів по закладах паліативної і хоспісної допомоги в Україні  будуть проведені узагальнення та рекомендації, які в подальшому надсилаються до Міністра охорони здоров’я України для відповідного реагування.