Перешкоджання посадовими особами в проведенні моніторингового візиту НПМ загрожує адміністративною відповідальністю

08/10/2015 11:24

29-30 вересня в рамках реалізації національного превентивного механізму відбувся моніторинговий візит до Херсонської області. У візиті брали участь співробітники Cекретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ірина Данілова та Світлана Кривда, регіональний координатор зі взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Херсонській області Тетяна Скляренко та представник громадської організації Валерій Грець.

Моніторингова група відвідала Цюрупинський дитячий будинок дитини, адміністрація якого продемонструвала відкритість та готовність до співпраці, показала всі приміщення – житлові кімнати, школу для дітей 1-го профілю, реабілітаційні кімнати, медичний блок та надала для аналізу запитувані копії документів.

Натомість, при відвідуванні Херсонської обласної лікарні «Хоспіс» головний лікар Бандурко Валерій Анатолійович відмовився співпрацювати з представниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини, тобто перешкоджав посадовим особам виконувати свої безпосередні обов’язки, а саме – відмовився допустити до закладу та надати необхідні документи.

Після роз’яснення законності вимог, які передбачені Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»,  представники моніторингової групи попередили про вимушеність скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно ст. 254, 255, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На законні вимоги надати особисті дані для складання протоколу та надати письмові пояснення, головний лікар так само відповів відмовою. Після того як були вичерпані всі розумні доводи, працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини  склали Протокол про адміністративне правопорушення від 30.09.2015 та Акт про відмову від ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення.

Всі зазначені документи та докази найближчим часом будуть передані до Суворовського районного суду м. Херсон для прийняття відповідного рішення.