Після втручання Уповноваженого щодо керівництва військової частини вжито заходів реагування на порушення прав військовослужбовців

07/12/2017 09:33

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулися члени родин військовослужбовців щодо захисту прав їхніх рідних, які проходять службу в одній із військових частин Збройних Сил України.

Заявники повідомили, що командир військової частини відверто зневажає військовослужбовців, порушує їхнє право на службовий час та відпочинок, принижує честь та гідність.

У відповідь на заходи реагування Уповноваженого з прав людини у частині була проведена службова перевірка, у ході якої окремі факти частково підтвердилися, зокрема щодо надмірної кількості шикувань особового складу, ненормованості робочого часу та порушення системи надання вихідних військовослужбовцям.

Як повідомило Міністерство оборони України, низка порушень, таких як незаконний збір коштів на потреби підрозділів, нестатутні відносини, вживання спиртних напоїв тощо, хоча і не підтвердилися документально, але були виказані самими військовослужбовцями під час анонімного опитування, що може свідчити про прорахунки у службовій діяльності керівництва військової частини.

За результатами перевірки до посадових осіб військової частини вжито заходів дисциплінарного та службового характеру, зокрема один із керівників частини переміщений на іншу посаду, не пов’язану з керівництвом підрозділом.