У Новоселицькому терцентрі надання соціальних послуг є скарги підопічних щодо реалізації права на отримання медичної допомоги

27/08/2018 10:31

Це з’ясували члени  моніторингової групи у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій області Богдана Бойка та громадського монітора Юлії Малованюк, які здійснили візит до стаціонарного відділення Новоселицького територіального центру надання соціальних послуг,  що знаходиться  в с. Стальнівці.

Заклад розрахований на 30 осіб, проте на момент візиту у ньому проживало 22 особи, 11 з яких – особи з інвалідністю. Вхід до закладу облаштований пандусом. Будівля двоповерхова, житлові кімнати розташовані на першому та другому поверхах. У більшості кімнат зроблений ремонт, встановлені металопластикові вікна, заклад обладнано сучасною системою опалення. У їдальні та більшості кімнат встановлена сучасна вентиляція. Мешканці можуть зберігати особисті речі та одяг у шафах та приліжкових тумбочках. У закладі проводиться регулярна заміна та прання одягу і постільної білизни. Більшість підопічних задоволені якістю чотириразового харчування. Пенсійні кошти кожній особі видаються особисто в руки. Є супровід осіб за межі установи та можливість самостійно витрачати кошти.

В кожної людини з інвалідністю є індивідуальні програми реабілітації. Проводяться щорічні медогляди підопічних. Вогнегасники перезаряджені, є пульт пожежної сигналізації.

Водночас, моніторингова група звернула увагу на деякі недоліки.

Дуже дошкуляє мешканцям закладу велика кількість мух у кімнатах. Не у всіх мешканців є вільний доступ до питної води. В окремих кімнатах влітку дуже жарко. Також ліжкохворі не пам’ятають, коли востаннє були на вулиці. Більшість житлових кімнат мають недостатнє освітлення. Єдина душова кабіна на другому поверсі використовується для зберігання швабр, ганчірок, відер. Деякі люди, особливо ті, які не можуть самостійно пересуватися, не мають доступу до отримання інформації зі ЗМІ. Керівництво закладу повідомило, що оскільки у закладі відсутній реабілітолог - заходи реабілітації не проводяться. Також є скарги підопічних на реалізацію права на отримання медичної допомоги, зокрема є проблема із додатковими обстеженнями профільних лікарів.

Під час проведення моніторингу було відсутнє денне меню та журнал обліку складських продуктів, що унеможливлює здійснення контролю за кількістю продуктів, які мали би залишитися на складі.

За результатами візиту буде надіслано листи реагування до Міністерства соціальної політики та Чернівецької ОДА.