У Прилуцькому територіальному центрі соціального обслуговування створено належні умови для підопічних

22/08/2018 15:35

Як з’ясували члени моніторингової групи НПМ, відділення функціонує з 2004 року в приміщенні колишнього дитячого садка. Воно розраховане на 30 осіб, на час візиту в ньому проживало 26 підопічних, з них 5  осіб з інвалідністю.

Кімнати великі, в них проживають по  чотири підопічні. Є  одна кімната на дві особи – в ній проживає сімейна пара. Кімнати затишні, облаштовані необхідними меблями: у кожного підопічного індивідуальне ліжко, є приліжкові тумби, столи, великі шафи для зберігання особистих речей.

Кожна кімната обладнана кнопкою виклику персоналу. 

Всі приміщення відремонтовані, замінені вікна на металопластикові.

Моніторингова група відзначила, що мешканці забезпечені доглядом, їх миють раз на тиждень, але у разі потреби – щоденно, здійснюється санітарна обробка нігтів. Перукар територіального центру приїжджає для стрижки мешканців. Персонал докладає великих зусиль для забезпечення належного догляду, зважаючи, що переважна більшість підопічних мають вік понад 80 років.

Відділення загалом пристосоване для людей з інвалідністю. Вхід облаштовано пандусом, отвори дверей житлових і санітарних кімнат розширені для можливості проїжджати користувачам візків, коридори обладнані поручнями.

Мешканці забезпечені 4-разовим збалансованим харчуванням. У липні  2018 року на одну особу в день витрати на харчування становили 55 грн.

Моніторингова група відзначила злагоджену роботу колективу, розумну організацію роботи відділення. Хоча було виявилено окремі недоліки.

Зокрема,  не повною мірою забезпечено права осіб з інвалідністю: не всі індивідуальні програми реабілітації поновлюються, недостатньо приліжкових столів і туалетних стільців (тому використовуються  саморобні), ліжка не пристосовані для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Не дотримано вимог  санітарних норм в роботі харчоблоку: у бракеражному журналі готової продукції не було записів про дозвіл видачі страв, останні записи датовані 14 серпня (за день до візиту), хоча на час візиту вже сніданок закінчився; також відсутні записи у відповідному журналі про огляд кухара.

Також порушуються строки видачі та списання одягу, в багатьох арматурних картках записи не велися протягом двох років.

За результатами візиту підготовлено звіт, який буде надіслано керівництву Чернігівської обласної державної адміністрації та Мінсоуцполітики.