Мешканці терцентру Чернівецької області не можуть розпоряджатися власною пенсією

05/09/2018 15:57

Про це стало відомо під час юридичної консультації людей похилого віку, яку координатор Уповноваженого Богдан Бойко та представник Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснили у рамках підписаного Меморандуму між відомствами.

Правова допомога надавалася у двох закладах: Кельменецькому терцентрі соціального обслуговування у с. Ленківці та Геріатричному стаціонарному відділення с. Романківці Сокирянського терцентру. Людей похилого віку ознайомили з законодавством про пенсійне забезпечення та оформлення спадщини. Крім цього, мешканці терцентрів цікавилися земельними питаннями, володінням будинками.

Не могли залишитися без уваги умови перебування людей похилого віку в центрах соціального обслуговування. Більшість мешканців стаціонарних відділень задоволені умовами у терцентрах. Їм подобається харчування, температурний режим, умови для відпочинку та інші послуги.

-Однак, траплялися і поодинокі скарги на заклади. – зауважує Координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини  у Чернівецькій області Богдан Бойко. – Серед найважливіших – занадто стрімкий пандус відділення, який не відповідає будівельним нормам та ускладнює пересування людей з інвалідністю. Не менш важливою є відсутність можливості виходити за межі терцентру та розпоряджатися власною пенсією.

Представник Уповноваженого у Чернівецькій області повідомив керівництво стаціонарного відділення про недопустимість обмеження свободи пересування підопічних та право самостійно розпоряджатися пенсією. У свою чергу, представники Регіонального Центру безоплатної вторинної правової допомоги пообіцяли взяти на контроль питання мешканців, які потребують додаткового вивчення, та повідомити результат.