Аксана Філіпішина розповіла чи будуть захищені права дитини у Новій українській школі

04/09/2018 16:14

В Україні розпочався новий навчальний рік, разом з цим почали діяти норми нового Закону «Про освіту».

Чи будуть захищеними права дитини згідно нового законодавства розповіла Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина у програмі «Політика.UA» на телеканалі "РАДА".

Аксана Філіпішина акцентувала увагу на 13-й статті Закону «Про освіту», згідно якої діти мають зараховуватись до навчального закладу за територіальним принципом.

«Держава має забезпечувати, щоб було достатньо шкіл за місцем проживання дитини. Ми просили відтермінувати цю норму у зв’язку з тим, що не всі готові. Перш за все, заклади освіти не готові і місцеві органи влади до реалізації цієї норми. Ми вже бачимо, що батьки чинять протести через те, що діти змушені навчатися в три зміни. Ми зверталися до Міносвіти, щоб розібралися. Звичайно, це проблема великих міст, але, тим не менш, ми вважаємо, що спочатку треба створити умови, а потім приймати відповідні розпорядження», - зазначила Філіпішина.

Досі залишається актуальною тема булінгу в школах. За словами Представника Уповноваженого однією з причин цього було те, що раніше політика різних міністрів освіти полягала в тому, що вони забезпечують тільки навчальний процес.

«Сьогодні вже розуміють, що це було помилкою і ми маємо повертатися до того, що діалог всіх учасників навчального процесу і батьків, і вчителів, і дітей, має бути більш активним. Як тільки ми перестанемо ставитись до дитини як до меншовартісної особистості – ситуація зміниться. Стосунки в Новій українській школі мають бути виключно партнерські. Коли дитина буде відчувати, що її поважають, я думаю, що ситуація зміниться», - зазначила Аксана Філіпішина.

Залишається низьким рівень психологічної підтримки в школі. Психолог, як правило, працює з дитиною, яка піддається булінгу, та не бачить необхідності працювати з іншими дітьми а батьками.

Стосовно дітей з прифронтових областей Аксана Філіпішина зазначила, що обласні органи державної влади прозвітували , що були розроблені плани евакуації на випадок загострення ситуації.

Також Представник Уповноваженого розповіла, що після пожежі в Київському СІЗО, виявилась проблема , що на законодавчому рівні абсолютно неунормоване питання здобуття освіти дітьми, які підозрюються у скоєнні злочину і перебувають у СІЗО.

«Наші регіональні представники отримали всі доручення перевірити всі СІЗО, щоб подивитись як це право реалізовано», - підсумувала Філіпішина.