Моніторингові візити до двох судів Рівненської області засвідчили необхідність поліпшення умов конвоювання підсудних

23/08/2018 16:48

Моніторингова група у складі Регіонального координатора взаємодії з громадськістю у Рівненській області та моніторів Національного превентивного механізму здійснила моніторингові візити до Дубенського міськрайоного суду та Млинівського районнго суду Рівненської області.

Під час  візитів відзначено, що Державна судова адміністрація України  на виконання міжнародного та національного законодавства вживає заходів щодо поліпшення умов тримання підсудних. Зокрема, в судах у залах для розгляду кримінальних справ повністю замінені стаціонарні металеві загородження на скляні.

Однак  приміщення, в яких розміщуються суди, не в повній мірі відповідають вимогам нормативних актів, які регулюють порядок конвоювання підсудних, та нормам необхідної площі. Не відповідає стандартам площа кімнат, в яких розміщується конвой.

Потребує вирішення питання щодо забезпечення столовим посудом приміщень для підсудних та конвою з метою надання можливості підсудним приймати їжу.

Також потребує поліпшення стан дотримання прав осіб з інвалідністю. Так, в залах для судових засідань відстуні окремо передбачені місця для осіб  з інвалідністю, які пересувають в кріслах-колясках. Кілька залів для розгляду справ знаходяться не на першому поверсі, однак приміщення судів не пристосовані для переміщення осіб з обмеженми можливостями на другий та третій поверхи.

В судах відсутні кімнати для роботи адвоката з підсудними чи засудженими. Окрім того, в приміщеннх для підсудних (засдужених) та конвою, при залах судових засідань відсутні кіманти для учасників судового процесу, свідків.

За результатами візиту будуть направлені рекомендації Державній судовій адміністрації України.