Визнано винною посадову особу Управління ПФУ в Дніпровському районі м. Києва у вчиненні адміністративного правопорушення

06/05/2015 16:15

16 листопада 2014 року громадянин Т. подав до Пенсійного фонду України запит на доступ до публічної інформації щодо отримання копії розпорядження Управління ПФУ в Дніпровському районі м. Києва від 08.09.2014 р.

Посадова особа Управління ПФУ в Дніпровському районі м. Києва надала запитувану інформацію, але не копію розпорядження.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 ЗУ «Про інформацію» ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації.

Статтею 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом. Статтею 6 цього ж Закону регламентовано, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Розглянувши матеріали протоколу, що надійшли від Представника Уповноваженого Ірини Кушнір, і дослідивши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, Дніпровський районний суд м. Києва визнав винною посадову особу Управління ПФУ в Дніпровському районі м. Києва у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та в силу ст. 22 КУпАП звільнив її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням. Провадження у справі закрито.