Умови проживання підопічних Брацлавського психоневрологічного будинку-інтернату Вінницької області поліпшились

06/03/2017 17:20

Такий висновок зробили члени моніторингової групи НПМ, до складу якої увійшли регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області Наталія  Гурковська та громадський монітор Лариса Полулях, після повторного візиту до установи.

«Перше, на що ми звернули увагу, це відсутність ґрат на вікнах житлових кімнат, які були під час попереднього візиту у 2013 році», – відзначила громадський монітор Лариса Полулях.

Мешканці інтернату з вдячністю говорили про можливість отримувати соціально-психологічну реабілітацію. Так, у будинку-інтернаті є кімнати для відпочинку, читальна зала, бібліотека, з’явились актова зала та кімнати психологічного розвантаження, де підопічні власними зусилля майструють паперових казкових героїв.

Відремонтований корпус № 4, де тепер проживають жінки. Кімнати просторі, приватність не порушується. В кожній палаті є стільці, шафи, тумби, стіл, а в деяких і телевізор. Мешканці мають можливість тримати біля себе власні речі, які бережно зберігаються у шафах. Туалетний папір, предмети гігієни їм постійно видаються.

Відремонтовано їдальню, є вільний доступ для людей з обмеженими можливостями. Встановлені чотири робочі рукомийники, наявні паперові рушники, що забезпечує дотримання правил гігієни.

Проте, на жаль, є і недопрацювання. Лазня залишається у занедбаному стані. Водночас керівництво будинку-інтернату запевнило, що найближчим часом буде проведено капітальний ремонт з дотриманням необхідних стандартів. Покриття підлоги корпусу № 3 не замінено (зіпсований лінолеум), що може призвести до травмування підопічних. Через наповненість інтернату, в корпусі на першому поверсі для лежачих хворих ліжка розташовані впритул.

Моніторинговою групою було наголошено на необхідності розташування інформаційного стенду у доступному місці, на якому повинна міститись інформація про права підопічних, номери телефонів «гарячих ліній» та тексти необхідних законів України. При цьому позитивний настрій підопічних Брацлавського психоневрологічного будинку-інтернату вказує на теплу атмосферу, людяні стосунки між мешканцями та персоналом, що є вкрай важливим аспектом.