Умови проживання мешканців стаціонарного відділення районного терцентру у смт Луків, що на Волині, не поліпшились

06/12/2017 14:31

Про це дізналась члени моніторингової групи у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Волинській області Віталія Єлова та громадського монітора Георгія Корнієвського під час повторного візиту до стаціонарного відділення постійного проживання територіального центру Турійського району Волинської області (смт Луків).

Монітори зазначили, що залишається нерозв’язаною проблема завершення капітального ремонту основного корпусу стаціонарного відділення, про що зазначалося в рекомендаціях Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за результатами попереднього візиту до цього відділення в 2016 році.

Кошти на проведення ремонтних робіт були частково виділені Турійською районною та Волинською обласною радами. Виділені кошти наразі освоєні, але їх вистачило лише на проведення фундаментальних робіт з реконструкції приміщень головного корпусу Луківської лікарської амбулаторії та реконструкції котельні.

Як наслідок, у незадовільному стані залишається харчоблок та технологічне обладнання, а також санітарні вузли. Не виконано також рекомендацій і в частині заміни ліжок з металевими (панцерними) сітками на більш комфортні. Чоловіки стаціонарного відділення залишились проживати в кімнатах одного з приміщень колишньої районної лікарні.

Також моніторингова група відзначила, що в установі відсутні процедурний та масажний кабінети, кімната для побачень, кімната для ночівлі родичів та близьких. Потребують забезпечення додатковими засобами реабілітації малорухомі мешканці.

Було з’ясовано, що частина мешканців має земельні паї, за які вони чи їхні родичі отримують оплату в натуральній чи грошовій формі. При цьому родичі, які користуються вказаними паями, не опікуються особами, які передали їм це майно і наразі перебувають в установі.

За результатами повторного моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.