Суд визнав винним начальника Управління Пенсійного фонду України, який необґрунтовано відмовив заявнику у наданні інформації

06/01/2017 10:29

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»  підпис запитувача інформації повинен міститися у запиті лише у разі подання запиту в письмовій формі! Незнання цієї вимоги Закону коштує посадовцям визнання вини в адміністративному правопорушенні.

3 серпня 2016 року до Дзержинського районного суду міста Харкова надійшов протокол про адміністративне правопорушення щодо порушення Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова права особи на інформацію.

Так, особа звернулась до управління із запитом щодо отримання інформації про кількість внутрішньо переміщених осіб, які звернулись за призначенням та продовженням виплати пенсій, кількість внутрішньо переміщених осіб, яким призначено або продовжено виплату пенсій, кількість отримуваних пенсійних виплат серед внутрішньо переміщених осіб через відділення АТ «Ощадбанк», кількість пенсіонерів серед внутрішньо переміщених осіб, яким припинено виплати пенсії (із зазначенням правових підстав припинення таких виплат).

Начальник управління відмовив у наданні інформації.  У тексті листа було зазначено, що відповідно до типової інструкції з діловодства у територіальних органах Пенсійного фонду України, каналами електрозв’язку доставляються телеграми, факсограми, телефонограми, електронні документи із застосуванням електронного цифрового підпису та документи в електронній формі без електронного цифрового підпису (у сканованій формі).

Водночас відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»  підпис запитувача інформації повинен міститися у запиті лише у разі подання запиту в письмовій формі. У разі подання запиту в електронній формі використання цифрового підпису або сканування запиту із підписом в ньому не вимагається.

Оскільки заявник звернувся до правління із електронним запитом, вбачається, що цей запит відповідає вимогам статті 19 Закону.

Таким чином, начальник управління необґрунтовано відмовив заявнику у наданні інформації, внаслідок чого останній запитувану інформацію не отримав.

Дослідивши матеріали справи, Дзержинський районний суд міста Харкова визнав винним начальника Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212-3 КУпАП.