Регіональний координатор Уповноваженого взяв участь в інформаційно-адвокаційній зустрічі з прав уразливих груп засуджених

05/06/2015 12:23

У рамках багатовекторного соціального проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» у Харкові відбулася інформаційно-адвокаційна зустріч представників центральних органів влади, до компетенції яких відноситься й опікування уразливими групами засуджених та звільнених осіб.

Основною його тематикою було визначено захист прав та законних інтересів неповнолітніх в’язнів, а також сприяння ресоціалізації неповнолітніх, які відбувають та відбули кримінальні покарання.

Виступаючи перед учасниками зустрічі, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю у Харківській області Юрій Чумак зазначив, що у місцях несвободи в Україні повинні беззаперечно дотримуватися права людини та бути створені належні умови для проживання, харчування, медичного забезпечення і навчання. Юрій Чумак побажав вихованцям вийти на свободу з внутрішнім переконанням ніколи більше не порушувати закон та знайти своє гідне місце в житті.

У зустрічі взяли участь працівники Генеральної прокуратури України, Міністерства соціальної політики України, центрального апарату та Харківського обласного управління Державної пенітенціарної служби України, Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», представники секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України, низки громадських організацій та ЗМІ.

Для проведення інформаційно-адвокаційної зустрічі з акцентом на розгляд проблем підлітків, які мають проблеми із законом, було обрано Курязьку виховну колонію імені Макаренка. Гості мали змогу оглянути умови утримання неповнолітніх (житлові кімнати), відвідали школу та їдальню, поспілкувалися із персоналом та вихованцями (засудженими).

Також під час візиту представники влади і громадськості взяли участь в урочистостях з нагоди відзначення в установі Міжнародного дня захисту дітей та вручення чотирьом вихованцям паспортів громадян України.

При підбитті підсумків зустрічі її  учасники обговорили цілу низку питань, спрямованих на поліпшення методів роботи з ресоціалізації неповнолітніх правопорушників та координації дій відповідних установ і відомств у цій діяльності.