Умови тримання засуджених у Маріупольському виправному центрі (№138) не відповідають встановленим стандартам

05/05/2015 11:07

21-23 квітня 2015 року під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Маріупольського виправного центру (№138) та Приазовської виправної колонії (№107).

 Монітори особисто спілкувалися із засудженими щодо дотримання правових норм персоналом зазначених установ, а також безперешкодно оглянули житлові, побутові та виробничі приміщення.

Монітори відзначили неналежні умови праці засуджених на підприємстві Маріупольського виправного центру (№138). Так, зокрема, в цеху з переробки поліетиленової плівки та на швейній дільниці через відсутність скла у вікнах не дотримується належний температурний режим. У виробничих приміщеннях бракує як природного, так і штучного освітлення; засуджені не забезпечені спеціальним одягом, побутові приміщення перебувають у занедбаному стані, територія засмічена будівельним сміттям. Майже всі засуджені, які виконують роботу, скаржились на малу заробітну плату.

Гуртожитки для засуджених на тривалий час (подекуди до 7 годин на добу), за графіком адміністрації, відключаються від електроенергії, що створює значні незручності для осіб, які в них перебувають.

Адміністрацією зазначеної установи також порушуються вимоги кримінально-виконавчого законодавства, а саме: засудженим, які не допускають порушень встановленого порядку виконання покарання у виді обмеження волі і мають сім’ї, не надається право після відбуття шести місяців покарання проживати за межами гуртожитків зі своїми сім’ями.

Під час проведення моніторингу Приазовської виправної колонії (№ 107), у якій тримаються засуджені жінки, порушень прав людини не встановлено.

За результатами моніторингу керівництву пенітенціарних установ та управлінню Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області надано відповідні рекомендації для усунення виявлених недоліків. Детальний звіт за результатами візиту буде також спрямовано до Міністерства юстиції України.