Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право учасника війни на пільги, гарантовані законодавством

05/12/2016 15:19

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся Леонід Н. з м. Дніпра щодо позбавлення його пільг як учасника війни, гарантованих Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У ході провадження за зверненням заявника було встановлено, що він є пенсіонером та одночасно займається підприємницькою діяльністю на загальній системі оподаткування. Незважаючи на це, та відсутність за останні шість місяців доходів від здійснення підприємницької діяльності, органом соціального захисту населення при визначенні права заявника на пільги до сукупного доходу за кожний місяць, окрім пенсії, було враховано дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць (як це передбачено нормами пункту 5 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389, для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку). Застосування такого порядку розрахунку призвело до втрати права заявника на отримання пільг.

Не погоджуючись із такою позицією органу соціального захисту населення, заявник звернувся до Уповноваженого з прав людини щодо поновлення його права на пільги, гарантовані Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

На відповідне звернення Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України останнім поінформовано, що особі, яка є пенсіонером та підприємцем на загальній системі оподаткування та подає довідку про відсутність доходів від підприємницької діяльності за останні шість місяців, до доходу не враховується додатково розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Після надання Міністерством відповідних роз’яснень регіональному органу соціального захисту населення з 1 вересня 2016 року право Леоніда Н. на пільги було поновлено.