Маломобільні підопічні Підбузького геріатричного пансіонату позбавлені права на прогулянку

05/10/2017 12:51

В рамках реалізації функцій Національного превентивного механізму працівники Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого та громадські монітори Олег Григор’єв і Маргарита Тулуп здійснили моніторинговий візит до Підбузького геріатричного пансіонату Львівської області.

Пансіонат розрахований на 115 осіб, вільних місць немає. Пансіонат має два корпуси, один із яких призначений для ліжкохворих. З огляду на те, що вказане приміщення має огороджену територію, за межі якої підопічні не можуть вільно виходити (зачинені на замок), воно викликало значне занепокоєння у моніторингової групи НПМ.

Маломобільні підопічні проживають на другому поверсі, а отже, позбавлені права на прогулянку. Попри належні умови проживання в обох корпусах під час ремонтних робіт не була врахована необхідність в облаштуванні спеціальних пристосувань для людей з інвалідністю (відсутні поручні та сидіння у ванній, висота душової кабіни не дозволяє людям похилого віку користуватися нею, різниця у висоті між порогами приміщень).

У пансіонаті не виконуються вимоги чинного законодавства щодо констатації смерті підопічних: залучається головний лікар, а працівник поліції не викликається. Рекомендації щорічних медичних оглядів не виконуються.

Підопічні пансіонату скаржились моніторам, що керівництво закладу не вживає заходів для організації консультацій офтальмолога Дрогобицької районної лікарні та районних психіатрів. В кімнатах закладу умови наближені до домашніх, особисті речі зберігаються в кімнатах підопічних, вони можуть користуватися телефонами та побутовою технікою.

На території корпусу облаштована ритуальна кімната.

За результатами візиту акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлені до Міністерства соціальної політики України і Львівської облдержадміністрації.