Моніторингова група НПМ констатувала неповагу адміністрації Гайсинського ІТТ до людської гідності

05/10/2016 12:00

Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області спільно з моніторами національного превентивного механізму був здійснений візит до ізолятора тимчасового тримання Гайсинського відділу поліції.

Під час візиту було виявлено низку порушень. Так, журнал первинного обстеження осіб, які поміщаються до ІТТ, ведеться з порушенням правил, встановлених відомчими наказами МВС. Не заповнюються належним чином всі графи, у тому числі щодо наявності тілесних ушкоджень у затриманих.

Кабінет слідчих та адвокатів ІТТ не забезпечено відповідним майном та обладнанням. В установі відсутня кімната для побачень.

Також монітори виявили недостатній рівень знань працівників ІТТ з питань заборони катувань, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання.

Як з’ясувалося під час моніторингового візиту, ізолятор тимчасового тримання Гайсинського ВП у повному обсязі укомплектований новими матрацами, білизною, ковдрами та рушниками. Однак, з незрозумілих причин нова постільна білизна знаходилася в одній із камер для утримання затриманих під замком та охороною працівників ІТТ. Наявним під час моніторингового візиту шістьом утримуваним особам для користування були видані брудні матраци та постіль, які мали старий та зношений вигляд.

Моніторингова група переконана, що таке ставлення адміністрації до утримуваних може розглядатись як порушення прав людини.

Також монітори відзначили, що облаштування санвузлів у камерних приміщеннях ІТТ не забезпечує належного змиву, відсутні миючи засоби.  В одній з камер санвузол знаходиться у полі зору камер відеоспостереження, що принижує людську гідність та є порушенням права на приватність. До того ж, у камері під час моніторингу перебувала затримана жінка.

За результатами моніторингового візиту підготовлено звіт, який разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, буде направлено до органів Національної поліції України.