Посадову особу Черкаської міськради притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних

04/08/2017 11:20

26 червня 2017 року Соснівський районний суд м. Черкас розглянув протокол та матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час розгляду справи судом встановлено, що посадовою особою Черкаської міської ради в соціальній мережі Фейсбук було розміщено публікацію щодо результатів роботи адміністративної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради із зазначенням відомостей про 26 осіб, яких було притягнуто до адміністративної відповідальності: прізвище, ініціали, місце роботи, робочі адреси, обставини правопорушення, вид і обсяг адміністративного стягнення.

Слід зазначити, що відповідно до чинного законодавства, вказані відомості стосуються персональних даних, а відтак на них поширюються загальні вимоги щодо обробки персональних даних, визначені Законом України «Про захист персональних даних».

Судом було наголошено, що посадовою особою Черкаської міської ради не було дотримано вимог законодавства про захист персональних даних, внаслідок чого персональні дані 26 громадян були оприлюднені у вільному доступі у мережі Інтернет, що у свою чергу призвело до незаконного доступу до них сторонніх осіб та порушення прав вказаних осіб на захист своїх персональних даних від незаконної обробки.

Дослідивши матеріали вказаної справи, суд визнав посадову особу Черкаської міської ради винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення (недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них та порушення прав суб’єкта персональних даних), та наклав адміністративне стягнення – штраф у розмірі 5100 грн в дохід держави.