Завдяки втручанню Уповноваженого досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом загибелі людини у ДТП поновлено

31/08/2016 12:31

У жовтні 2015 року було відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в інтересах жителя Одеської області Дмитра К. у кримінальному провадженні, відкритому в листопаді 2013 року за фактом загибелі у ДТП його сестри.

У червні 2015 року слідчий у даному кримінальному провадженні прийняв рішення про його закриття у зв’язку з відсутністю складу злочину.  Слідчий суддя місцевого суду за результатами розгляду скарги Дмитра К. на вказане рішення слідчого від 23 вересня 2015 року прийняв ухвалу, якою скасував постанову слідчого про закриття згаданого кримінального провадження як таку, що прийнята завчасно, та вказав на заходи, яких має вжити слідчий.

Через деякий час, спостерігаючи бездіяльність слідчого, Дмитро К. надіслав  скаргу до Уповноваженого з прав людини.

У рамках провадження Уповноваженого Секретаріатом спочатку був направлений запит до прокуратури Одеської області, яка повідомила, що вищевказане кримінальне провадження після скасування слідчим суддею постанови слідчого до органу досудового розслідування не поверталось. У зв’язку з цим Секретаріатом був направлений запит до Приморського районного суду м. Одеси, який повідомив, що ще в жовтні 2015 року направив кримінальне провадження до СВ ГУ МВС в Одеській області.

З огляду на викладену ситуацію, Уповноважений у березні 2016 року направив лист до ГУ НП в Одеській області щодо проведення перевірки та вжиття необхідних заходів.

У серпні 2016 року ГУ НП в Одеській області повідомило, що в січні 2016 року управлінням було направлено до суду нагадування про необхідність повернути кримінальне провадження для продовження досудового розслідування. І лише 25 березня 2016 року провадження надійшло до слідчого управління із супровідним листом слідчого судді без дати та реєстраційного номера.

Таким чином, завдяки втручанню Уповноваженомого досудове розслідування у вищезазначеному кримінальному провадженні поновлено,  наразі слідчим виконуються вказівки слідчого судді.