У Миколаєві відбувся круглий стіл, присвячений питанням дотримання прав внутрішньо переміщених осіб області

30/01/2018 15:58

26 січня 2018 року у Миколаївському кризовому медіа-центрі відбувся круглий стіл «Дотримання прав ВПО: проблеми та перспективи вирішення», присвячений з’ясуванню основних проблемних питань, які існують на сьогодні в роботі із внутрішньо переміщеними особами.

Присутні обговорювали правові питання, надання безоплатної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також соціальні проблеми.

Під час свого виступу регіональний представник Уповноваженого у Миколаївській області Світлана Перебийніс зазначила, що незважаючи на те, що минуло вже майже 4 роки від появи такої категорії громадян як внутрішньо переміщені особи, вони й до сьогодні стикаються з порушенням своїх прав. 

«На Миколаївщині сьогодні проживають 5-6 тисяч внутрішньо переміщених осіб, однак за кількістю звернень до Офісу Уповноваженого з прав людини область посідає одне з останніх місць.  Серед основних проблем, з якими внутрішньо переміщені особи звертаються до Омбудсмана, є порушення соціально-економічних прав, а особливо турбують питання виплат соціальної допомоги, пенсій, забезпечення права на житло тощо», – повідомила Світлана Перебийніс. 

За результатами проведення круглого столу його учасники, серед яких були представники органів державної влади та громадських організацій, підготували рекомендації для покращення ситуації із дотриманням прав внутрішньо переміщених осіб.