У Буському територіальному центрі соціального обслуговування створено зразкові умови для проживання

29/09/2016 13:43

В рамках реалізації національного превентивного механізму відбувся моніторинговий візит без попередження до стаціонарного відділення Буського територіального центру соціального обслуговування населення Львівської області.

До складу моніторингової групи увійшли представники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та громадські монітори НПМ – Олег Григор’єв і Марина Гоменюк.

Стаціонарне відділення розраховане на 55 ліжок, однак на день візиту у ньому проживало 33 мешканці, які отримують необхідні їм соціальні послуги відповідно до встановлених норм.

У стаціонарному відділенні мешканцям вистачає уваги персоналу, для них створені комфортні умови для проживання – гарний ремонт, цілодобово є гаряча вода, можливість отримувати інформацію (телевізори, газети, регулярні візити громадських і релігійних організацій). Під час спілкування з моніторами підопічні зазначали, що вони задоволені домашніми умовами проживання у цій установі, їх годують смачною їжею, забезпечують чистими житловими приміщеннями та щоденною увагою медичного персоналу.

У стаціонарному відділенні функціонує масажний кабінет, оснащений магнітотерапевтичним, опромінювальним, інгаляторним, електро-терапевтичним апаратами та апаратом для приготування кисневих коктейлів. Також є своя кухня, облаштована всім необхідним: холодильниками та морозильними камерами для зберігання продуктів, м’ясорубкою, кухонним комбайном, газовими та електричними плитами. Тут власними силами випікають запашний хліб і булочки.

При відділенні функціонує підсобне господарство, де виробляється і переробляється сільськогосподарська продукція; на 23 га землі, яка перебуває у користуванні територіального центру, вирощуються технічні, зернові та овочеві культури.  Це дає можливість зменшити витрати на харчування підопічних.

«Адміністрація та персонал закладу по-справжньому піклуються про своїх підопічних, з любов’ю та увагою ставляться до них, тут створено належні умови для повноцінного проживання людей похилого віку, і вони не відчувають себе одинокими», – поділилася своїми враженнями представники  моніторингової група за результатами візиту.