«Територія щастя» – так назвав канадський волонтер дитячий будинок-інтернат у Мишуріному Розі

29/08/2016 12:55

Відвідуючи Верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат №1, працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та регіонального представництва Уповноваженого з прав людини в Дніпропетровській області зустріли канадських волонтерів. Двічі на рік вони приїжджають сюди для проведення реабілітаційних заходів з вихованцями. Спільно з криворізькими студентами, серед яких є і колишні вихованці дитячих будинків, діти з важкими психічними розладами співали і танцювали.

Моніторів вразила не чудова територія, затишні кімнати для проживання і відпочинку, організація реабілітації та медичного обслуговування, адже в Україні є такі та навіть кращі інтернати. Однак такого догляду і ставлення до кожної дитини вони досі не зустрічали. Важкохворих дітей колектив просто «витягує», крок за кроком змінюючи їхнє життя. Хтось навчився рахувати або сам взяв ложку, хлопчик, який не говорив роками, сказав перше слово. Про такі перемоги говорить кожен з персоналу, бо це результат їхньої спільної роботи.

Всі діти в інтернаті мають дуже важкі діагнози. Про кваліфіковану медичну допомогу свідчить те, що потреба направляти їх до лікарень, зокрема психіатричних, не виникає.

Про «своїх дітей» директор і працівники готові говорити годинами. І найстрашніше для персоналу – це необхідність направляти до психоневрологічних інтернатів після досягнення вихованцями 35 років. Щоб цього уникнути, вони шукають можливість у приміщенні колишнього гуртожитку для працівників відкрити психоневрологічне відділення для вихованців старше 35 років.

Моніторингова група переконана, що такий позитивний досвід організації догляду і реабілітації вихованців ІІІ профілю дитячих будинків-інтернатів має бути поширений серед усіх закладів України подібного типу.