Працівники Офісу Омбудсмана взяли участь у семінарі «Впровадження ґендерного інструментарію в діяльність органів місцевого самоврядування України, як однієї із складових принципів верховенства права»

29/05/2017 16:51

25-26 травня 2017 року працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Мирослава Дігтяр та Анатолій Пазичук взяли участь у семінарі «Впровадження ґендерного інструментарію в діяльність органів місцевого самоврядування України, як однієї із складових принципів верховенства права», який відбувся в Одесі.

Під час сесії, присвяченої огляду проблемних питань у впровадженні ґендерної політики на місцевому рівні, працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини зазначили, що причиною неефективного впровадження державної політики у сфері забезпечення ґендерної рівності на місцевому рівні є виконання всіх завдань однією посадовою особою. Відтак, робота у згаданому напрямку здійснюється вибірково або не ведеться зовсім.

«Також стримуючим фактором регіонального забезпечення державної політики у сфері забезпечення ґендерної рівності є те, що у низці областей регіональні програми є комплексними і передбачають виконання завдань за різними напрямами державної політики – сімейної, гендерної, демографічної, молодіжної, оздоровлення та відпочинку дітей тощо. Питанням ґендерної політики в цих програмах відведено незначну частку. Крім того, ці заходи не містять належного фінансового забезпечення», – зазначила представник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Мирослава Дігтяр.

У рамках просвітницької діяльності з питань ґендерної рівності в низці регіонів проводяться такі заходи як святкування дня матері, конкурс «Жінка року», кулінарні конкурси, які лише підкріплюють традиційні ґендерні стереотипи щодо розподілу соціальних ролей жінок і чоловіків у сім’ї та суспільстві.

Також представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини акцентовано увагу учасників семінару на Заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок від 03.03.2017, у яких рекомендовано Україні прийняти чітку стратегію для покращення становища жінок на місцевому рівні.

Семінар організовано в межах шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні».