Під час моніторингу Менської виправної колонії (№ 91) встановлені системні порушення прав засуджених

29/05/2015 15:23

21-22 травня поточного року у ході моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Менської виправної колонії (№ 91).

Під час відвідання колонії встановлено недотримання прав засуджених, які трималися в дільниці соціальної реабілітації понад  шість місяців та не порушували режиму відбування покарання. Зазначеним особам адміністрація колонії у порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України не надавала дозволу на проживання разом зі своїми сім’ями в межах населеного пункту, де розташована установа.

Незадовільні умови тримання в установі, які склалися під час минулого зимового періоду (особливо в деяких відділеннях соціально-психологічної служби) призвели до випадків захворювання засуджених на туберкульоз.

У відділеннях соціально-психологічної служби, де перебувало від 40 до 60 осіб, адміністрацією колонії дозволялося тримати лише один холодильник, що спричиняло конфліктні ситуації між засудженими. Приміщення зазначених відділень на тривалий час (біля 5 годин на добу) за графіком адміністрації відключались від електропостачання, що створювало значні незручності для засуджених.

Також моніторами були встановлені випадки порушень технології приготування їжі для засуджених та недоведення до них норм харчування. В їдальні установи засуджені не були забезпечені достатньою кількістю посуду, асортимент товарів в крамниці був обмежений.

Під час відвідання установи майже усі засуджені скаржились на малий розмір заробітної плати.

За результатами моніторингового візиту до Менської виправної колонії Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.