Працівник Секретаріату Уповноваженого взяв участь у зустрічі з матерями та дружинами військовослужбовців 95-ї аеромобільної бригади

28/05/2014 16:23

Керівник відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Петро Грибан взяв участь у робочій нараді, присвяченій обговоренню питань матеріального, технічного та іншого забезпечення військовослужбовців 95-ї аеромобільної бригади.

Присутні на нараді матері та дружини військовослужбовців 95-ї аеромобільної бригади, котрі наразі виконують бойові завдання на сході України, занепокоєні їх неналежним матеріальним забезпеченням. Військові не мають достатньо бронежилетів, касок, погано озброєні, часом позбавлені найелементарніших гігієнічних засобів. За три місяці перебування в зоні АТО вони не мали можливості прийняти душ. Крім того, рідні не впевнені у тому, що військовослужбовці, які є учасниками антитерористичної операції на Сході, матимуть статус учасників бойових дій і на них поширюватимуться відповідні пільги, адже за їхньою інформацією, вони приписані до військових частин Житомира і області.

За результатами наради до Міністерства оборони України та керівників Генерального штабу ЗСУ буде направлено звернення з проханням провести ротацію осіб, які відслужили 45 і більше діб з урахуванням потреб в обороні країни, участі в АТО та надати таким військовим можливість перепочити хоча б за рахунок 10-денної відпустки мобілізованим, або ж за рахунок щорічної відпустки військовослужбовцям, котрі служать за контрактом. Якщо є можливість, то замінити їх на передовій за рахунок інших військових частин. 

Також було вирішено звернутися до КМУ, Міністерства оборони України, щоб спільно із Міністерством соціальної політики України вирішили питання медичного страхування військовослужбовців, котрі несуть службу на Сході країни. Крім того, до Прем’єр-міністра України та КМУ буде направлена ініціатива з проханням розглянути питання фінансового забезпечення військових, котрі беруть участь в АТО, та прирівняти їх оплату праці до оплати військовослужбовців, які брали участь у миротворчих операціях.