Відбулися позитивні зміни в Мазниківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів

28/02/2017 11:29

У цьому переконалися регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Хмельницькій області Ольга Осередчук та громадські монітори Наталя Чулкова і Олег Посикалюк під час повторного моніторингового візиту до Мазниківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів у Хмельницькій області.

Візит без попередження було здійснено в рамках реалізації національного превентивного механізму з метою перевірки виконання рекомендацій, наданих після попереднього візиту у 2012 році.

Моніторингова група виявила, що наразі приміщення сільської амбулаторії передано установі, пральня – відремонтована, інтернат забезпечений пральними машинами у достатній кількості, тож проблемне питання прання вирішено. Підтвердженням цього є охайний і чистий вигляд підопічних та відсутність будь-якого неприємного запаху, що зазвичай є проблемою в багатьох установах такого типу. За кошти благодійників було зроблено ремонт, утеплено стіни будівлі та встановлено пластикові вікна. Також кімнати мешканців облаштовані тепловими конвекторами, тож в інтернаті забезпечується комфортна температура повітря.

У 2012 році монітори зафіксували проблему з водопостачанням, яку на сьогоднішній день усунуто шляхом подачі води з нової свердловини.

Однак у ході візиту моніторингова група виявила певні проблеми. Зокрема, внаслідок недостатнього рівня фінансування установа не може понад шість місяців відремонтувати єдиний автомобіль, тож у разі необхідності перевезення підопічних інтернату це буде зробити неможливо.