Підвищення рівня професійної підготовки осіб, які працюють у сфері захисту персональних даних

28/10/2015 10:49

Такою була мета триденного тренінгу «Школа захисту персональних даних», що відбувся у рамках спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» за підтримки Офісу Ради Європи в Україні та за участю представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на базі Українського католицького університету (м. Львів).

Метою цього заходу є також створення пулу експертів, активно задіяних у процесах імплементації правових стандартів захисту персональних даних в Україні.

Участь у тренінгу взяли представники провідних банків України, а також представники Національного банку України та Державної служби фінансового моніторингу України.

У межах програми представники Секретаріату Уповноваженого ознайомили слухачів із основними вимогами законодавства про захист персональних даних, інструментами регулювання обробки персональних даних, порядком і процедурою їх застосування. Обговорювалися питання щодо підстав обробки персональних даних, у тому числі їх поширення, проблеми пов’язані з реалізацією прав суб’єктів персональних даних та випадки обмеження їх дії. Були надані конкретні рекомендації щодо організації процесів обробки та захисту персональних даних. Слухачів також було ознайомлено з порядком здійснення заходів контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних.

Окрім того, учасники прослухали лекцію «Проблеми доступу до публічної інформації», а також дізналися про тенденції розвитку світової та європейської системи захисту персональних даних. Для підтвердження успішності засвоєння отриманої інформації було проведено підсумкове тестування слухачів