Регіональний координатор Омбудсмана у Черкаській області взяв участь в обговоренні питань реформування міліції

27/04/2015 14:41

У Черкасах відбулась панельна дискусія на тему: «Поліція vs міліція: як використовує Україна свій шанс на реформу?», під час якої   обговорювалися проблеми та ризики, які мали місце у 2014-2015 роках під час розпочатого МВС реформування правоохоронної системи.

Особливу увагу учасники дискусії приділили критеріям, яким має відповідати закон «Про поліцію і поліцейську діяльність», а також чи розпочалася реальна реформа правоохоронної системи і в чому полягає її суть.

Присутніх також цікавило, що чекатиме на правоохоронців та пересічних громадян в результаті впровадження реформи і яка роль громадськості у цьому процесі.

«Якщо оцінювати реформу МВС у контексті дотримання міліціонерами прав людини, то про якісь вагомі та реальні досягнення наразі ми говорити не можемо. Проголошений девіз «служіння громадянам та закону, а не уряду» на практиці  поки що не спрацьовує», – заявив у своєму виступі регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини у Черкаській області  Володимир Батчаєв.

Крім того, він проінформував присутніх про заходи щодо підвищення ефективності протидії корупції у рядах міліції та покращення якості розгляду скарг громадян на дії правоохоронців, що були розроблені за участю регіонального координатора у рамках діяльності національної платформи «Реформуємо МВС: прозорість та відповідальність».

В обговоренні також взяли участь начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар, представник Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Марина Цапок, координатор проекту «Київський діалог» Тетяна Ковальчук та блогер Захар Колісніченко.