Під час моніторингового візиту виявлено недоліки у діяльності Чорнобаївського РВ УМВС України в Черкаській області

27/03/2015 10:14

25 березня 2015 року регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого з прав людини в Черкаській області Володимир Батчаєв та голова місцевої громадської організації «Орден правди» Петро Євтушенко відвідали з моніторинговим візитом Чорнобаївський РВ УМВС України в Черкаській області та ізолятор тимчасового тримання при вказаному підрозділі.

Ознайомившись із організацією діяльності чергової частини райвідділу та умовами тримання громадян в ІТТ, члени моніторингової групи виявили низку недоліків, які створюють суттєві ризики для порушень прав громадян.

Жорсткій критиці піддала моніторингова група існуючий у Чорнобаївському РВ порядок фіксації фактів перебування громадян у підрозділі, насамперед доставлених і затриманих. Так, відділення слідства та дільничних інспекторів міліції Чорнобаївського РВ УМВС розміщені в окремому корпусі, через що дані про їх відвідувачів або осіб, доставлених до слідчих чи дільничних міліціонерів у примусовому порядку, не фіксуються у службовій документації чергової частини, яка розташована в іншому, центральному корпусі адміністративної будівлі.

Стан ведення Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених у черговій частині не відповідає вимогам наказу МВС України №181-2009 р. – відомості про доставлених до підрозділу громадян у зазначений журнал не вносяться. Начальник штабу райвідділу пояснив подібну хибну практику відсутністю при черговій частині кімнат для затриманих і доставлених, але, відповідно до наказу МВС, до Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених мають заноситися дані про всіх без винятку осіб, які доставлені працівниками міліції для складання адміністративних матеріалів, проведення процесуальних та слідчих дій тощо.

Під час візиту монітори виявили й інші недоліки, зокрема недоступність для громадян Пам’ятки щодо ведення єдиного обліку в ОВС заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події з телефонами посадових осіб прокуратури, які забезпечують контроль за дотриманням законності при прийомі таких заяв, неправильне розташування кімнати для прийому громадян, доступ до якої неможливий без дозволу чергового, відсутність пандусу на сходах входів до всіх корпусів адміністративної будівлі райвідділу тощо.

Ознайомлення з умовами тримання громадян в ізоляторі тимчасового тримання Чорнобаївського РВ УМВС також виявило низку проблемних питань. Так, у Книзі обліку осіб, які утримуються в ІТТ, у графі «дата і час затримання» вказується не фактичний час затримання особи, а час його поміщення до спецустанови, у прогулянковому дворику відсутній «телефон довіри». Як зазначили монітори, необхідно замінити зношену постільну білизну та пошкоджений емальований кухонний посуд, потребує капітального ремонту система каналізації, не можна визнати задовільною якість харчування в ІТТ.

 Повний перелік виявлених під час моніторингу недоліків у забезпеченні дотримання прав людини в Чорнобаївському райвідділі міліції та ізоляторі тимчасового тримання буде направлено до МВС України разом із рекомендаціями щодо їх усунення.