Представник Секретаріату Уповноваженого з прав людини взяла участь у круглому столі «Діти і війна»

02/06/2015 10:42

Працівник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого з прав людини взяла участь у круглому столі «Діти і війна», під час якого були презентовані результати навчання психологів за європейською програмою, що спрямована на надання допомоги дітям, які зазнали стресу і травматичних переживань під час подій війни.

В умовах військового конфлікту найвищу ціну платять діти, оскільки вони є особливо вразливими. Дитина переживає психологічний біль, який  може виражатися в різних формах залежно від її віку. Важливо розпізнавати всі ці порушення вчасно, оскільки вони служать сигналом, що дитина потребує допомоги.

«Необхідно використовувати потенціал психологів закладів освіти, інтернатних закладів, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та забезпечити їх  інструментарієм для роботи як з дітьми, так і з батьками», – зазначила представник Секретаріату Уповноваженого з прав людини.

Представник Секретаріату Уповноваженого також повідомила, що Офісом Омбудсмана вивчалася ситуація щодо потреб сімей із дітьми з числа вимушено переміщених осіб у зв’язку із високим ризиком потрапляння у складні життєві обставини. Було проаналізовано інформацію з 8 регіонів (Донецька, Одеська, Дніпропетровська, Харківська, Київська, Полтавська, Запорізька області та  м. Київ), у яких спостерігається найбільша кількість сімей із дітьми, переміщених із тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції.

«Підвищення рівня надання соціальних та психологічних послуг дітям та сім’ям з дітьми з числа  вимушено переміщених осіб на сьогодні є одним із важливих  питань, тож своєчасне надання таких послуг допоможе дітям подолати проблеми, викликані пережитим досвідом вимушеного переселення у зв’язку з військовим конфліктом», – наголосила представник Секретаріату Уповноваженого.
За результатами круглого столу учасники домовилися про створення робочої групи з метою вдосконалення зазначеної програми та затвердження єдиної державної навчальної програми для психологів.